JASKINIE

JASKINIA NIETOPERZOWA

Wyjazd z Krakowa. Spacer Doliną Będkowską. Wejście do Jaskini Nietoperzowej i spacer jedną z największych, najdłuższych i najbardziej urozmaiconych jaskiń Jury Krakowsko-Częstochowskiej; stalaktyty, stalagmity, bogate szczątki kopalne, szczątki i zęby niedźwiedzia jaskiniowego, hieny, lwa, mamuta, nosorożca włochatego i renifera; żyjące gatunki nietoperzy; liczne sale, korytarze i komory. Grill z pieczeniem kiełbasek. Powrót do Krakowa.

JASKINIA WIERZCHOWSKA

Wyjazd z Krakowa. Spacer jedną z krasowych dolinek podkrakowskich. Przejazd (lub dojście) do Jaskini Wierzchowskiej – zwiedzanie labiryntu podziemnych sal i korytarzy: Sala Człowieka Pierwotnego, Jamy Niedźwiedzie, Jama Hieny, Sala Balowa, ekspozycje wykopalisk archeolog. i okazów mineralogicznych itd. Ognisko z pieczeniem kiełbasy. Powrót do Krakowa.

JASKINIA RAJ

Wyjazd z Krakowa. Przejazd do Jaskini Raj – najbardziej znana jaskinia w Polsce (stalaktyty, stalagmity, makarony, tj. cienkie sople przypominające rurki, stanowiska nietoperzy – gacka dużego i gacka wielkoucha). Zwiedzanie ruin zamku w Chęcinach (XIII-wieczny zamek (miejsce przechowywania skarbów królewskich, rozgrywania turniejów rycerskich, a także siedziby wdów królewskich). Powrót do Krakowa.